Peugeot geleceği yeni baştan yorumladı: Inception

Peugeot, otomobilin geleceğine ilişkin vizyonunu ortaya koyduğu Inception konseptinin örtüsünü CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda kaldırdı.

Peugeot, otomobilin geleceğine ilişkin vizyonunu ortaya koyduğu Inception konseptinin örtüsünü CES Tüketici Elektroniği Fuarı'nda kaldırdı.

Markanın geleceği hakkında düzenlenen dijital sunum kapsamında, Peugeot CEO'su Linda Jackson, Peugeot Tasarım Direktörü Matthias Hossann, Peugeot Ürün Direktörü Jerome Micheron ve Peugeot Pazarlama ve İletişim Direktörü Phil York yer aldı.

Latincede "Inceptio", "Başlangıç" anlamındaki isimlendirme, marka için yeni bir dönemin başlangıcını ortaya koyan manifestoyu özetliyor. Peugeot Inception Concept, vizyoner tasarımıyla özgün teknolojik bakış açıları sunuyor ve ayrıcalıklı bir otomotiv deneyiminin kapılarını aralıyor.

Konsept model rüya ile gerçek arasında yeni bir boyuta götürüyor; ona yaklaştığınız, dokunduğunuz veya bindiğiniz anda yoğun duygular uyandırıyor. Markanın hedefi ise, bu özel aracın bünyesinde barındırdığı yeniliklerin büyük oranda 2025 yılından itibaren seri üretime girmesi.

Peugeot Inception Concept, daha fazla keyif arayan ve yeni teknolojilere açık müşterilerin beklentilerine cevap vererek geleceğin otomobil vizyonunu somutlaştırıyor. Yeni nesil müşteriler, daha bağlantılı, daha fazla menzile sahip elektrikli araçlar, şarja kolay erişim, basit bir arayüz üzerinden yolculukları planlamak için yazılımla entegre bağlantı sunan bir marka istiyor. Önümüzdeki 2 yıl içinde 5 yeni tamamen elektrikli model pazara sunulması, ardından tamamen elektrikli bir ürün gamına sahip olunması ve 2030 yılına kadar Avrupa'da satılan tüm Peugeot otomobillerinin elektrikli olması hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Peugeot CEO'su Linda Jackson; "Peugeot, ürün gamını tamamıyla elektrikliye geçmeye adamış durumda. Önümüzdeki yıldan itibaren, ürün gamındaki araçların tamamı elektrik destekli olacak. Önümüzdeki iki yıl içinde beş yeni tamamen elektrikli modeli pazara sunacağız. Hedefimiz basit: 2030 yılına kadar PEUGEOT'yu Avrupa'nın lider elektrik markası yapacağız. Bu iddialı vizyon, marka için köklü bir dönüşüm anlamına geliyor. Yeni bir çağın başlangıcı, Peugeot Inception Concept ile vücut buluyor. Peugeot, 'Göz Alıcılık' mottosu ile dünyanın daha iyi bir yer olacağını vaat ederken, Peugeot Inception Concept bu söylemi somutlaştırıyor" dedi.

Peugeot Tasarım Müdürü Matthias Hossann; "Peugeot değişiyor ancak Peugeot Inception Concept, şüphe götürmez bir şekilde bir Peugeot olmaya devam ediyor. Markanın ölümsüz kedi çekiciliğini ifade ediyor, otomobilin geleceği ve sağladığı duygular konusunda ne kadar pozitif yaklaştığımızı gösteriyor. Parlak ve ışıl ışıl yapısıyla Peugeot Inception Concept, 2030 yılına kadar PEUGEOT'nun karbon ayak izini yüzde 50'nin üzerinde azaltma hedeflerimizle ilgili düşüncelerimizi gösterirken, sürüşün mekansal deneyimini yeniden yorumluyor. Markanın dönüşümü, geleceğin Peugeot tasarımını, üretimi ve yaşamını tüm yönleriyle ilgilendiriyor. Tasarım, bu dönüşümün ayrılmaz bir parçası" dedi.

Peugeot Ürün Müdürü Jéröme Micheron; "Müşterilerin elektrikli otomobilden beklentileri yüksek. Elektrikli araçlara özel, yeni nesil 'BEV-by-design' platformlarımız ile beklentilerini karşılayacağız. Gelecekteki otomobillerimizle onları şaşırtacağız, sürüş davranışlarını basitleştireceğiz ve sürüş deneyimini yeniden keşfedeceğiz. Bu hedefler Peugeot Inception Concept ile şekilleniyor. Peugeot'nun dönüşümü, tamamen elektrikli olma hedefinin çok ötesine geçiyor. Marka, yeni deneyimler yaşamanız için elektrik teknolojisinin ve yeni yazılımların sunduğu tüm olanaklardan tam olarak yararlanmanıza olanak sağlıyor" dedi.

Peugeot Pazarlama ve İletişim Müdürü Phil York; "Peugeot Inception Concept gibi, gelecekteki modellerimiz de 'STLA Brain' yapay zekası ile donatılacak ve tamamen bağlantılı olacak. Peugeot müşterileri, fiziksel ve insani etkileşimin, markayla sanal diyaloglar ve akıllı çevrimiçi hizmetleri birleştiren kusursuz bir deneyimin keyfini sürecekler. Peugeot Inception Concept, bu yeniliklerden bazılarını ortaya koyuyor. 'BEV-by-design' platformlarına dayalı, geleceğin Peugeot modelleri sadece sıfır emisyonlu olmayacak, aynı zamanda rahatlatıcı, heyecan verici, satın alması, kullanması ve güncellenmesi kolay olacak" dedi.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(543)744-6782